U luajtën sot ndeshjet e javës së 28-të në KATEGORINË SUPERIORE.
Kukësi mposhti Partizanin, fituan Tirana, Laçi, Bylis dhe Skënderbeu.

Ja rezultatet e plota të ditës:

PARTIZANI – KUKËSI 1-3:
Solomon 72′ / Abazaj 45′, Boldor 52′ (autogol), Ethemi 62′

LUFTËTARI – TIRANA 0-5:
Vangjeli 3′, Kobina 20′ , Hasani 42′, Batha 65′ , Dunga 77′

FLAMURTARI – SKËNDERBEU 0-1:
Gripshi 58′

LAÇI – VLLAZNIA 5-2:
Marku 17′ , Deliu 34′, Ignjatoviç 79′, Prenga 84′, Rapo 90+3 / Zogaj 50′, Lika 83′

BYLIS – TEUTA 1-0:
Goxhaj 90′