Atletico Madridi i Diego Simeones vazhdon të fitojë.  Një gol i Antoine Griezmann në pjesën e dytë mjaftoi për të mposhtur Athletic Bilbao dhe për të ngushtuar diferencën me Real Sociedadin e vendit të tretë, tani vetëm dy pikë larg.

ATLETICO MADRID – ATHLETIC BILBAO 1-0:
73’ Griezmann