Në ndeshjet e sotme të kampionatit spanjoll barazon Atletiko e Madridit. Fitojnë Getafe dhe Real Sociedad.
Ja rezultatet e plota:

Atletico Madrid-Leganes 0-0

Real Sociedad-Mallorca 3-0:
46′ Isak, 58′ Aut. Fran Gámez, 81′ Portu.

Getafe-Betis 1-0:
89′ (R) Rodríguez.

Celta-Eibar 0-0: