Atletico Madrid dhe Celta Vigo ndajnë nga një pikë secila. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Ligës Spanjolle. Ekipi vizitues kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Santi Mina. 2-2 përfundimtar rezultoi në golin e shënuar nga Ferreyra në minutën e 89-të.

Atletico Madrid – Celta Vigo 2-2:
13′ Santi Mina, 89′ Ferreyra, / 45′, 50′ Luis Suárez.

Atletico Madrid: J.Oblak, S.Savic, Felipe, J.Giménez, M.Llorente, S.Ñíguez, Koke (Cap.), Renan Lodi, G.Kondogbia, Luis Suárez, Á.Correa. Tr: Diego Simeone
Ndërrime: L.Torreira <-> F. de Almeida Monteiro (45′)

Celta Vigo: Rubén Blanco, J.Murillo, N.Araújo, A.Martín, H.Mallo (Cap.), D.Suárez, R.Tapia, B.Méndez, Nolito, Santi Mina, I.Aspas. Tr: Eduardo Coudet
Ndërrime: A.Solari <-> M.Agudo Durán (69′), F.Ferreyra <-> S.Mina Lorenzo (76′)

Karton i verdhë: F. de Almeida Monteiro, J.Giménez, R.Tapia, D.Suárez