Në ndeshjet e djeshme në LaLiga, fitojnë  Bilbao dhe Sevilla, humb Valencia.

Ja rezultatet e plota:

Espanyol – Eibar 0-2: Edu Expósito 24′ (p), 35

Levante – Athletic Bilbao 1-2: Enis Bardhi 70′ / Raúl García 3′, 45′

Sevilla – Mallorca 2-0: Lucas Ocampos 40′ (p), Youssef En-Nesyri 83′

Leganés – Valencia 1-0: Rubén Pérez 17′ (pen)