Në ndeshjet e drekës në LaLiga, fitojnë Granada dhe Real Betis.

Ja rezultatet e plota të pasdites:

Granada CF – Elche 2-1:
31′ Domingos Quina, 79′ Antonio Puertas / 40′ Boyé

Celta – Valladolid 1-1:
94′ Murillo / 70′ Orellana

Cádiz – Betis 0-1:
84′ Juanmi.