Në ndeshjet e së shtunës në LaLiga, fitojnë Real Madrid, Villarreal dhe Valladolid.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Real Madrid – Celta 2-0:
6′ Vázquez, 53′ Asensio.

Getafe – Valladolid 0-1:
37′ Weissman.

Real Betis – Sevilla 1-1:
48′ Suso (S), 53′ (pen) Canales (RB).

Villarreal – Levante 2-1:
19′ Niño (V), 54′ Gerard Moreno (V), 73′ León (L).