Në ndeshjet e sotme në LaLiga fitojnë Real Madrid, Celta Vigo dhe Osasuna.
Ja rezultatet e plota të ditës:

ALAVES – OSASUNA 0-1:
64′ Toni Lato

REAL SOCIEDAD – CELTA VIGO 0-1:
45′ Aspas pen.

REAL MADRID – MAIORCA 2-0:
19′ Vinicius, 56′ Ramos