U luajtën mbrëmë mdeshjet e turnit të 37-të në LaLiga. Fitoi Reali i Madridit dhe u shpall kampion për herë të 34-të, humbi Barcelona.

Ja rezultatet e plota:

Eibar – Real Valladolid 3-1: 21′ Pedro Bigas, 28′ Takashi INUI, 90’+2′ Pablo De Blasis / 71′ Sergio Guardiola

Athletic Bilbao – Leganés 0-2: 81′ Guerrero, 90′ Assale

Barcelona – Osasuna 1-2: 62′ Messi / 16′ Arnaiz, 90’+5′ R. Torres

Celta Vigo – Levante 2-3: 36′ Santi Mina, 45′ Iago Aspas /  11′ Bardhi, 28′ Bardhi, 52′ Mayoral

Getafe – Atlético Madrid 0-2: 54′ Marcos Llorente, 80′ Thomas

Maiorca – Granada 1-2: 20′ Cucho / 45′ Diaz 69′ Fernandez

Real Betis – Alavés 1-2: 90′ Loren / 54′ Joselu, 76′ Ely

Real Madrid – Villarreal 2-1: 29′, 77′ Benzema /83′ Iborra

Real Sociedad – Sevilla 0-0:

Valencia – Espanyol 1-0: 17′ Gameiro