Në ndeshjet e pasditës në LaLiga, shënohen fitore të pastra për Celta Vigon dhe Granadën.

Celta Vigo -Alaves 2-0:
19′, 79′ Méndez.

Granada – Betis 2-0:
14′ (pen), 20′ Soldado.