Në dy ndeshjet e para të ditës në LaLiga, fitore vendase për Levanten dhe Getafen.
Ja rezultatet e plota:

Getafe-Valencia 3-0:
58′ Molina, 67′ Molina, 87′ Mata.

Levante – Leganes 2-0:
20’ Rochina, 28’ Roger.