Tjetër barazim për Atletico Madridin në La Liga. Ekipi i Diego Simeones nuk kanë mundur të marrin më shumë se një pikë në ‘Mestalla’, duke barazuar 2-2 me Valencian.

Llorente 15’ dhe Thomas 43’ shënuan për Atleticon për ta kaluar dy herë në epërsi skuadrën e tyre, por barazuan Gabriel Paulista 40’ dhe Geoffrey Kondogbia 59’.

Me këtë barazim, të 10-tin këtë edicion, Atletico arriti të hyjë në zonën Champions, me 40 pikë të grumbulluara, një më shumë se Sevilla që të dielën luan me Espanyolin.