Fitorja ndaj Atalantës dhe kualifikimi në 1/8 e Champions League i bëri mirë Villarrealit.

Skuadra e Emery gjithashtu ngrihet në ligë dhe mund 2-0 kundër Rayo Vallecano, ende pa sulmuesin Falcao.

Golat vendimtarë erdhën nga Mandi dhe Moreno (nga penallti), të dy të shënuar në fraksionin e parë.

14:00 Villarreal – Rayo Vallecano 2-0
32’ Mandi, 36’ pen Moreno