Real Madridi ia ka arritur të mundë Real Valladolidin me rezultat minimal 1-0 në kuadër të javës së 21-të në La Liga.

Vendasit u shkaktuan shumë probleme Los Blancosve, pasi i ndalën në pjesën e parë, duke mos i lënë të shënojnë.

45 minutëshi i dytë filloi më mirë për ta, pasi ishin më kërkues dhe arritën të afroheshin më shumë te porta e Valladolidit.

Por, momenti më kryesor i ndeshjes ishte në minutën e 78-të, atëherë kur Nacho Fernandez shënoi golin e fitores me një asistim Toni Kroos.

Pas 100 ditësh, Real Madridi ka rimarrë kreun e La Liga-së, me 46 pikë, 3 më shumë se Barcelona.