Shkaku edhe mosha por Cristiano Ronaldo nuk është më i vlefshmi në serinë A dhe ka rënë në vendin e tretë. I pari është Paulo Dybala ndërsa i dyti është Lautaro Martinez.

Ja renditja e Top 15 sipas transfermarkt.

1) Paulo Dybala 85 milion euro

2) Lautaro Martinez 80 milion euro

3) Cristiano Ronaldo 75 milion euro

3) Romelu Lukkau 75 milion euro

3) Matthijs de Ligt 75 milion euro

3) Kalidou Koulibaly 75 milion euro

7) Sergej Milinkovic-Savic 70 milion euro

7) Miralem Pjanic 70 milion euro

9) Stefan De Vrij 60 milion euro

9) Milan Skriniar 60 milion euro

9) Fabian Ruiz 60 milion euro

9) Lorenzo Insigne 60 milion euro

9) Marcelo Brozovic 60 milion euro

9) Federico Chiesa 60 milion euro

15) Gianluigi Donnarumma 55 milioni di euro