E fundit mbi negociatat mes Lazios dhe Marseille që mund të sjellë mesfushorin Matteo Guendouzi (1999) në Serie A.

Sipas asaj që u raportua në edicionin e sotëm të Il Messaggero, Matteo Guendouzi do të bënte presion për t’u transferuar te Lazio. Në fakt, mesfushori ka një marrëveshje pesëvjeçare me pagë 2.2 milionë euro në vit plus bonuse me Biancocelesti.

Strategjia e Lotitos është të presë që Marseille të pranojë huazimin falas me detyrimin për të blerë për 15-16 milionë euro plus bonuse, me kusht që të kualifikohet në Ligën e Kampionëve të ardhshëm.

Klubi francez kërkon transferim të menjëhershëm për 20 milionë euro.

Negociatat vazhdojnë por francezi këmbëngul të shkojë në Itali.