Blancos të Zidane fituan 2-1 ndaj Alaves falë golave të mbrojtësve.  Fitorja e Realit, në fakt, mban nënshkrimet e Sergio Ramos dhe Carvajal.

Me këtë sukses, Merengues marrin epërsinë në krye të renditjes me 31 pikë, me 3 pikë para Barcelonës, ​​e cila nesër do të jetë e zënë në fushën e vështirë të Atletico Madrid.

Ora 13:00 Alaves – Real Madrid 1-2:

(52 ‘Sergio Ramos, 65’Perez, 69’ Carvajal)