U luajtën pasditen e sotme 4 ndeshje në Ligue 1. Fitojnë Le Havre, Lens dhe Toulouse, ndërsa barazon Montpellier me Rennes.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Metz – Strasbourg 0-1:
H. Diarra 83′

Le Havre – Clermont Foot 2-1:
N. Alioui 4′, M. Bayo 7′ / C. Konaté 45′ + 2′

Lens – Toulouse 2-1:
W. Saïd 45′ + 2′, M. Guilavogui 84′ / César Gelabert 33′

Montpellier – Rennes 0-0: