Përfunduan 6 ndeshjet e para të ditës në Ligue 1. fitojnë Lille, Monaco dhe Reims, barazon Nice.
Ja rezultatet e pasdites dhe golashënuesit:

Lille – Lorient 3-1:
R. Cabella (13), E. Zhegrova (89), (90+1) / I. Koné (77)

Angers – Nice 1-1:
I. Niane (15) / T. Moffi (4)

Brest – Toulouse 3-1:
S. Mounié (33), J. Le Douaron (63), M. Camara (84) / T. Dallinga (10)

Clermont – Ajaccio 2-1:
G. Kyei (60 pen), (90+3 pen) / M. El Idrissy (25)

Nantes – Reims 0-3:
A. Flips (38), (39), M. Munetsi (58)

Monaco – Strasbourg 4-3:
Vanderson (19), E. Ben Seghir (54), E. Diop (58), Y. Fofana (65) / L. Mothiba (32), G. Maripán (41 ag), H. Diallo (90+3)