Në ndeshjet e sotme në Ligue 1, fitojnë Lille, Strasbourg, Angers dhe Bordeaux.

Lille – Monaco 2-1
53′ David (L), 65′ Yazici (L), 90′ Pellegri (M).

Nantes – Strasbourg 0-4
16′ (pen) Lienard, 34′ Diallo, 78′ (pen) Ajorque, 83′ Zohi.

Angers – Lorient 2-0
10′ Fulgini, 96′ Capelle.

Bordeaux – Brest 1-0
84′ Ben Arfa.

Reims – Nice 0-0:

Dijon – Saint Etienne 0-0