Në ndeshjet e orës 19:00 në Ligue 1, fitojnë Lyon, Brest, Nice, Angers dhe Lens.

Ja rezultatet e plota të orës 19:00:

BREST – DIJON 3-1:
17′ Honorat (Brest), 27′ Mounié (Brest), 29′ Assalé (Dijon), 40′ Cardona (Brest)

METZ – ANGERS 0-1:
44′ pen. Fulgini (Angers).

NICE – NIMES 2-1:
4′ Gouiri (Nice), 50′ Landre (Nîmes), 76′ Claude-Maurice (Nice)

SAINT-ÉTIENNE – LENS 2-3:
20′ pen. Sotoca (Lens), 24′ Kalimuendo (Lens), 40′ Moukoudi (Saint-Étienne)93’ Costa (Lens), 95’ pen. Bouanga (Saint-Etienne)

LYON – RENNES 1-0:
74′ Aouar (Lyon)