Përfunduan ndeshjet e pasditës në Ligue 1. Fitojnë Monaco, Brest, Reims dhe Lille, ndërsa barazon Nice.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Lille -Nantes 2-0:  
J. David 66′, A. Ounas 90′ + 4′

Le Havre – Brest 1-2:  
D. Kuzyaev 52′ /R. Del Castillo 28′, L. Brassier 56′

Lorient – Nice 1-1:    
C. Doucouré 77′ / E. Guessand 64′

Reims – Clermont 2-0:  
M. Munetsi 17′, M. Daramy 84′

Monaco – Strasbourg 2-0:  
T. Minamino 20′, 36′, Yedder 58’