U luajtën 4 ndeshje në orën 15:00 në Ligue 1. Fiitojnë Nice, Bordeaux, Metz dhe Clermont Foot.
Ja rezultatet e plota të drekës:

Angers – Clermont Foot 0-1:  
84′ Bayo

Metz – Lorient 4-1:  
5′ Sarr, 9′ (A) Jenz, 19′ Boulaya, 80′ Niane / 69′ Jenz

Rennes – Nice 1-2:  
59 ‘Bourgeaud / 19’ Dolberg, 51 ‘Atal

Troyes – Bordeaux 1-2:   
28′ Chavalerin / 30′ (A) Salmier, 55′ Hwang