Përfunduan katër ndeshjet e para të ditës në kampionatin francez. Fitojnë Strasbourg, Metz dhe Reims, ndërsa Rennes barazon me Le Havre.
Ja rezultatet e plota të pasdites dhe golashënuesit:

Rennes – Le Havre 2-2:
L. Blas 10′, C. Wooh 24′ / N. Alioui 40′, 70′

Clermont – Metz 0-1:
G. Mikautadze 69′

Montpellier – Reims 1-3:
Moussa Al Tamari 45′ + 4′ / Y. Abdelhamid 8′, T. Teuma 41′, 56′

Strasbourg – Toulouse 2-0:
L. Abergel 9′, J. Ponceau 10′