Klubi Racing de Lens barazoi në fushën e Montpellier gjatë kësaj jave të 25-të të Ligue 1 me rezultatin 1-1. Sang et Or humbet mundësinë për t’u rikthyer në podiumin e Kampionatit përpara ndeshjeve kundër Monakos dhe OM këtë të diel.
Jérôme Brisard fërshëlleu fundin e këtij takimi mes Montpellier dhe Lens. Fulgini kishte hapur rezultatin për miqtë, por Maouassa iu përgjigj në pjesën e dytë për vendasit.

MONTPELLIER – LENS 1-1:
59’ Maouassa / 4’ Fulgini