Shpëtim i shpejtë i Marsejës pas disfatës në turin e fundit ndaj Nices. Skuadra e Igor Tudor fitoi 3-2 në Toulouse, duke mposhtur një nga skuadrat më të forta në Ligue 1 me përmbysje. Mikpritësit mbyllën pjesën e parë në avantazh falë golit të Dallinga, por mysafirët u përhapën në pjesën e dytë. Mbemba, Under dhe Tavares shënuan, goli i Onaiwu në minutën e 87-të ishte i kotë.

Toulouse – Marseille 2-3:
T. Dallinga (3), A. Onaiwu (87) / C. Mbemba (52), C. Ünder (59), Nuno Tavares (78)