Paris Saint-Germain ka fituar 4-1 në klasiken franceze me Lyonin në kuadër të javës së katërt në Ligue 1.

Pas vetëm katër minutash lojë, parisienët kaluan në epërsi me golin e Kylian Mbappes që realizoi nga penalltia.

Kaluan 16 minuta nga goli i parë dhe Achraf Hakimi dyfishoi epërsinë e PSG-së.

Për 3-0 u përkujdes Marcos Asensio që u asistua nga Manuel Ugarte në minutën e 38-të.

Mbappe e shënoi edhe golin e tij të dytë, ku u asistua nga Asensio në minutën e 45+1-të.

Pjesa e dytë ishte më e qetë për kampionin në fuqi, ndërsa Lyoni e ngushtoi epërsinë në 4-1.

Ishte minuta e 74-të e takimit, kur Corentin Tolisso shënoi nga penalltia.

Pas javës së katërt, PSG është në vendin e dytë me tetë pikë, dy më pak se lideri Monaco, ndërsa në xhiron e pestë takohet me Nicen.