Reims ka fituar 2-0 ndaj Saint-Etienne në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të të Ligue 1.

Rezultati u vendos me golin e Toure 23’ nga penalltia dhe nga Mbuku 89’. Mysafirët mbetën me dhjetë futbollistë në fundin e pjesës së parë (Bouanga 45’ me karton të kuq).

Me këtë rezultat, Reims shkon në 22 pikë, ndërsa Saint-Etienne mbetet i fundit në 12.