Në ndeshjet e sotme të Ligue1, fitojnë Marseille, Monaco, Bordeaux dhe Nimes.
Ja rezultatet e plota:

Olympique Marseille – Toulouse 1-0:
51′ Payet

Amiens – Monaco 1-2:
9′ Guirassy/ 86′ Ben Yedder, 90’+3′ Slimani

Dijon – Nantes 3-3:
15′ Mavididi, 24′ Tavares, 90′ Mavididi / 20′ Simon, 35′ (A) Alphonse, 90’+2′ Girotto

Metz – Bordeaux 1-2:
2′ Niane, / 52′ Basic, 85′ Oudin

Nice – Nîmes Olympique 1-3:
8′ Maurice / 43′ Landre, 54′ Philippoteaux, 90’+3′ Kone

Rennes – Stade Brestois 0-0