Sipas medias britanike The Sun, Manchester United po mbyll nënshkrimin e mesfushorit të Ajaxit, holandezit Donny van de Beek (1997), pasi arriti një marrëveshje me gjigantët holandezë për një tarifë rreth 40 milionë stërlina (45 milionë euro).

23-vjeçari është afër të bëhet nënshkrimi i parë i Ole Gunnar Solskjaer i dritares së transferimit të verës pasi të përfundojë testet mjekësore dhe pritet të nënshkruajë një kontratë pesë-vjeçare.