Në ndeshjet e djeshme për ligën e Kombeve, Cristiano Ronaldo shënon golin e tij të 100-të me fanellën e Portugalisë dhe më pas shënon një dygolësh me të cilën skuadra e Fernando Santos mundi Suedinë. Në Saint Denis midis Francës dhe Kroacisë rezultati i finales 2018 në Rusi përsëritet: 4-2 në favor të ‘Bleus’. Anglia nuk kaloi përtej 0-0 në Danimarkë. Belgjika me një ortek mundi Islandëm 5-1: Mertens gjithashtu shënoi

Ja rezultatet e plota:

 

LIGA A

Grupi 2

BELGJIKË-ISLANDË 5-1

11 ‘Fridjonsson (I), 13’ Witsel (B), 17 ‘dhe 70’ Batshuayi (B), 50 ‘Mertens (B), 80’ Doku (B)

BELGJIKE (4-3-3): Casteels (55 ‘Mignolet); Meunier, Alderweireld, Denayer, Vertonghen; De Bruyne (80 ‘Vanaken), Witsel, T. Hazard (65’ Verschaeren); Mertens, Batshuayi, Doku. Tr. Martinez

ISLANDË (4-4-2): Kristinsson; Hermannsson, Eyjolfsson, Fjoluson, A. Skulason; Sigurdsson (72 ‘Anderson), Baldursson (53’ Hallfredsson), Palsson, Bjarnason; Gudmundsson, Fridjonsson (79 ‘Boedvarsson). Tr. Hamren

 

DANIMARKË-ANGLI 0-0

DANIMARKË (4-3-3): Schmeichel; Wass, Jorgensen, Christensen, Skov; Noregard (73 ‘Hoebjerg), Eriksen, Delaney; Poulsen, Dolberg (76 ‘Falk), Braithwaite (82’ Kjaer). Tr. Hjulmand

ANGLI (4-3-3): Pickford; Alexander-Arnold (87 ‘Maitland-Niles), Gomez, Dier, Trippier; Rajs, Cody, Phillips (76 ‘Grealish); Sancho (60 ‘Mount), Kane, Sterling. Tr. Southgate

 

Grupi 3

FRANCË-KROACI 4-2

17 ‘Lovren (C), 43’ Griezmann (F), 46 ‘aut Livakovic (F), 55’ Brekalo (C), 65 ‘Upamecano (F), 75’ pen. Giroud (F)

FRANCË (3-4-3): Lloris; Upamecano, Lenglet, Hernandez; Sissolo, Kanté (63 ‘Camavinga), Nzonzi, F. Mendy; Griezmann, Ben Yedder (63 ‘Giroud), Martial. Tr. Deschamps

KROACI (4-2-3-1): Livakovic, Uremovic (57 ‘Vida), Lovren, Caleta-Car, Melnjak; Brozovic, Kovacic; Rebic (46 ‘Brekalo), Vlasic, Perisic (66’ Pasalic); Kramaric. Tr. Dalic

SUEDI-PORTUGALI 0-2

45 ’dhe 72’ Ronaldo

SUEDI (4-4-2): Olsen; Krafth, Jansson, Helander, Augustinsson; Kulusevski (90 ‘Ekdal), Olsson, Svensson, Forsberg (79’ Svanberg); Isak (71 ‘Quaison), Berg. Tr. Andersson

PORTUGALI (4-3-3): Lopes; Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Guerreiro; Joao Moutinho (73 ‘Ruben Neves), Danilo, Bruno Fernandes; Bernando Silva (22 ‘Guedes), Joao Felix, Ronaldo (81’ Diogo Jota). Tr. Fernando Santos

 

LIGA C

Grupi 1

QIPRO-AZERBAIJAN 0-1

29 ‘Medvedev

QIPRO (4-3-3): Kyriakidis; Kyriakou, Laifis, Karo, Sielis; Kastanos (76 ‘Spoljaric), Kousulous (57’ Kyriakou), Tzionis; Pittas, Sotiriou, Christfi (57 ‘Loizou). Tr. Walem

AZERBAIJAN (3-4-2-1): Balayev; Huseynov, Mustafazade, Krivotsyuk; Medvedev, Jamalov (59 ‘Diniyev), Garayev, A. Huseynov; Khaliladze (64 ‘Abdullajev), Sadikhov (77’ Alasgarov); Sheydaev. Tr. De Biasi

 

LUKSEMBURG-MALI I ZI 0-1

90 ‘ pen Beciraj

LUKSEMBURG (4-4-2): Moris; Jans, Selimovic, Gerson, Carlson; O. Thill, Martins, Barreiro, Sinani; V. Thill, Rodrigues. Tr. Holtz

Mali i Zi (4-3-1-2): Mijatovic; Marusic, Savic, Vujacic, Raspopovic; Kosovic, Vukcevic, Haksabanovic; Boljevic (71 ‘Jankovic); Jovetic (62 ‘Bakiç), Islamoviç (75’ Beciraj). Tr. Hadzibegic

 

Grupi 2

ARMENI-ESTONI 2-0

43 ’Karapetian, 65’ Mosquera

ARMENIA (4-2-3-1): Yurchenko; Hambardzumyan, Haroyan, Calisir (46 ‘Voskanyan), Hovhanissyan; A. Grigoryan, Mosquera; Barseghyan, Koryan (64 ‘Bichakhchyan), Kadimyan (73’ Bayramyan); Karapetian. Tr. Caparros

ESTONIA (4-4-1-1): Hein; Kaeit, Baranov, Mets, Kallaste (30 ‘Jaervelaid); Roosnupp, Ainsalu, Antonov (66 ‘Vassiljev), Sinyavskiy; Sappinen; Tunjov (63 ’Anier). Tr. Voolaid

GJEORGJI-MAQEDONI 1-1

13 ‘aut. Okriashvili (G), 33 ‘Ristovski (M)

GJEORGJIA (4-2-3-1): Loria; Kakabadze, Kverkveliya, Khocholava, Mali (75 ‘Shengelia); Kankava, Kvekveskiri (85 ‘Katcharava); Okriashvili, Davitashvili, Kvaratskhelia; Kvilitaia (62 ’Chakvetadze). Tr. Weiss

MAQEDONIA (4-2-3-1): Siskovski; Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski; Spirovski, Ademi (59 ‘Nikollov); Trajkovski (59 ‘Nestorovski), Bardhi, Elmas; Pandev (78 ‘Bejtulai). Tr. Angelovski

 

LIGA D

Grupi 2

SAN MARINO-LIECHTENSTEIN 0-2

3 ‘ pen Hasler, 14 ‘F, Frick

SAN MARINO (4-3-3): Benediktinët; Battistini, Simoncini, Rossi, Grandoni; E. Golinucci, Tosi (46 ‘Golinucci), Lunadei (46’ Hirsch); Vitaioli, Ceccaroli (67 ‘Tomassini), Berardi. Barreli Varrella

LIECHTENSTEIN (4-1-4-1): B. Buchel; Yldiz, Malin, Kaufmann, Goppel; Sele; Y. Frick (87 ‘Wolfinger)