Curry e trajton veten me një natë 50 pikëshe, por nuk arrin të shmangë nokautin e nëntë radhazi të Golden State, i mundur nga 30 pikët e Leonardit për Clippers.  Embiid dominon te Cleveland me 36 pikë, por Bostoni mban ritmin duke fituar në Minneapolis.  Fox shënon një tjetër kosh fitues me 7 të dhjetat e sekondës në fushën e Çikagos dhe Sacramento ngjitet në vendin e dytë në Perëndim, duke përfituar nga nokauti i Memphis në Miami.  Lakers pa Davis munden në Hjuston, Dallas fiton derbin Teksas me San Antonio.

Ja rezultatet e plota të natës:

CLEVELAND CAVALIERS-PHILADELPHIA 76ERS 109-118

MIAMI HEAT-MEMPHIS GRIZZLIES 138-119

CHICAGO BULLS-SACRAMENTO KINGS 114-117

MINNESOTA TIMBERWOLVES-BOSTON CELTICS 102-104

SAN ANTONIO SPURS-DALLAS MAVERICKS 128-137 OT

HOUSTON ROCKETS-LOS ANGELES LAKERS 114-110

L.A. CLIPPERS-GOLDEN STATE WARRIORS 134-126