Triple double për Jayson Tatum që fiton përballjen direkte me Luka Doncic dhe i jep Boston një sukses të rëndë në Dallas (që ndërpret serinë e 7 fitoreve), Lauri Markkanen nënshkruan maksimumin e tij të ri në karrierë prej 49 pikësh në fitoren në Jazz në vizitë ndaj Rockets. Jaren Jackson Jr. (31 pikë) dhe Ja Morant (32) udhëheqin Memphisin drejt suksesit në Orlando, duke mundur Paolo Banchero 30 pikësh. Clippers nuk dalin kurrë në fushë, humbin shumë kosha dhe shpartallohen nga Nuggets.

Ja rezultatet e natës:

DALLAS MAVERICKS-BOSTON CELTICS 95-124

HOUSTON ROCKETS-UTAH JAZZ 114-131

ORLANDO MAGIC-MEMPHIS GRIZZLIES 115-123

DENVER NUGGETS-L.A. CLIPPERS 122-91