Fitorja dërrmuese e Celtics që mposhtin Milwaukee-n tashmë që në pjesën e parë dhe mbyllin praktikën në treçerekë, duke dominuar falë 70 pikëve të kombinuara nga dyshja Jayson Tatum-Jaylen Brown (40 për të parin, 30 për të dytin), ndërsa Giannis Antetokounmpo duhet të kënaqet me 24 pikë dhe shumë gabime në gjuajtje.

Denver Nuggets pa Nikola Jokiç humbin në shtëpi ndaj New Orleans, i cili kështu ngrihet në vendin e tetë në Perëndim dhe mbetet në garë për një vend në play-in.

Ja rezultatet e natës:

MILWAUKEE BUCKS – BOSTON CELTICS 99-140

DENVER NUGGETS – NEW ORLEANS PELICANS 88-107