Steph Curry dhe Klay Thompson shënojnë 64 pikë në çift, ndërsa Golden State fiton kundër Torontos.  Giannis Antetokounmpo nënshkruan një tjetër performancë me 41 pikë në suksesin e Milwaukee në Indiana. Në Memphis, Ja Morant nuk mjafton trefishi i dyfishtë për të shmangur nokautin e pestë radhazi.  Paolo Banchero shënon 19 pikë por humbet derbin e Floridës me Miami (29 nga Butler), OKC kalon Cleveland me 35 nga Shai Gilgeous-Alexander.

Ja rezultatet e plota të natës:

MIAMI HEAT – ORLANDO MAGIC 110-105:

INDIANA PACERS – MILWAUKEE BUCKS 131-141:

MINNESOTA TIMBERWOLVES – MEMPHIS GRIZZLIES 111-100:

OKLAHOMA CITY THUNDER – CLEVELAND CAVALIERS 112-100:

GOLDEN STATE WARRIORS – TORONTO RAPTORS 129-117: