Triple double nga Nikola Jokic dhe Denver siguron vendin e parë në Perëndim duke mposhtur Memphisin, Bostoni pëson një rikthim të bujshëm dhe humbet në shtëpi ndaj Brooklyn, një Anthony Davis me 38 pikë nuk mjafton që Lakers të fitojë kundër Minesotës. Randle shënon 43 pikë dhe koshin e fitores së Knicks në Miami, Durant shënon 20 pikë në suksesin e Suns në Çikago, Banchero 31 pikë dhe Orlando fiton në Charlotte, Utah rrëzohet në OKC (16 pikë për Fontecchio). Sacramento, Golden State dhe Atlanta gjithashtu fitojnë.

Ja rezultatet e natës:

  • CHARLOTTE HORNETS – ORLANDO MAGIC 106 – 117
  • ATLANTA HAWKS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 129 – 111
  • BOSTON CELTICS – BROOKLYN NETS 105 – 115
  • MIAMI HEAT – NEW YORK KNICKS 120 – 122
  • CHICAGO BULLS – PHOENIX SUNS 104 – 125
  • OKLAHOMA CITY THUNDER – UTAH JAZZ 130 – 103
  • GOLDEN STATE WARRIORS – NEW ORLEANS PELICANS 108 – 99
  • SACRAMENTO KINGS – L.A. CLIPPERS 128 – 127
  • DENVER NUGGETS – MEMPHIS GRIZZLIES 113 – 97
  • LOS ANGELES LAKERS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 102 – 110