Denveri rrëzohet në shtëpi kundër Çikagos, i udhehequr nga 29 pikë të LaVine dhe 25+15 të Vuçevicit. Devin Booker nënshkruan një performancë me 44 pikë kundër OKC duke kompensuar mungesën e Durant, i cili u dëmtua në ngrohje para debutimit të tij në shtëpi. Lëndohet edhe Luka Doncic në humbjen e Dallasit në New Orleans, ndërsa Bostoni i rikthehet fitoreve pas tre nokauteve radhazi. Suksese edhe për Cleveland, Atlanta dhe L.A. Clippers.

Ja rezultatet e plota të natës:

  • WASHINGTON WIZARDS – ATLANTA HAWKS 120 – 122
  • BOSTON CELTICS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 115 – 93
  • NEW ORLEANS PELICANS – DALLAS MAVERICKS 113 – 106
  • DENVER NUGGETS – CHICAGO BULLS 96 – 117
  • PHOENIX SUNS – OKLAHOMA CITY THUNDER 132 – 101
  • MIAMI HEAT – CLEVELAND CAVALIERS 100 – 104
  • L.A. CLIPPERS – TORONTO RAPTORS 108 – 100

RENDITJA: