Minesota shëtit kundër San Antonio në një ndeshje pa histori që i lejon T’Wolves të qëndrojnë në garë për t’u ngjitur në pozicione në ditën e fundit të sezonit të rregullt (33 pikë nga Anthony Edwards), Clippers do të marrë pak kohë për t’ia dalë kundër Portland dhe më pas ata marrin vendin e tyre të pestë në Perëndim në pritje të ndeshjes së madhe kundër Phoenix, Utah mund Denverin në një sprint.
Ja rezultatet e plota të natës kur mbetet edhe nga 1 ndeshje per tu luajtur:

UTAH JAZZ-DENVER NUGGETS 118-114

L.A. CLIPPERS-PORTLAND TRAIL BLAZERS 136-125

SAN ANTONIO SPURS-MINNESOTA TIMBERWOLVES 131-151