Luka Doncic udhëhoqi Dallas drejt fitores kundër Utah. Kyrie Irving shënoi 40 pikë në fitoren e ngushtë ndaj Knicks, pavarësisht dëmtimit të James Harden pas 4 minutash.  Gary Trent Jr shënon në gongun e fundit së fitores së Raptors kundër Uashingtonit (triple e dyfishtë nga 23-14-11 për Russell Westbrook). Spurs munden në shtëpi nga Cavs dhe nga 37 pikë të Darius Garland.  36 janë pikët e shënuara nga Devin Booker kundër Houston, Detroit mund OKC.

Ja rezultatet e plota të natës:

DALLAS MAVERICKS-UTAH JAZZ 111-103:

BROOKLYN NETS-NEW YORK KNICKS 114-112

TORONTO RAPTORS-WASHINGTON WIZARDS 103-101

SAN ANTONIO SPURS-CLEVELAND CAVALIERS 101-125

HOUSTON ROCKETS-PHOENIX SUNS 130-133

MINNESOTA TIMBERWOLVES-SACRAMENTO KINGS 116-106

OKLAHOMA CITY THUNDER-DETROIT PISTONS 108-132.