Janë luajtur 9 ndeshje gjatë natës në NBA. Fitojnë Raptors, Lakers, Timberwolves, Bucks, Mavericks dhe Kings.
Ja rezultatet e plota:

GOLDEN STATE WARRIORS – LOS ANGELES LAKERS 120-125

INDIANA PACERS – NEW ORLEANS PELICANS 117-124

MINNESOTA TIMBERWOLVES – L.A. CLIPPERS 142-115

TORONTO RAPTORS – BROOKLYN NETS 119-118

PHOENIX SUNS – DENVER NUGGETS 108-117

ORLANDO MAGIC – MILWAUKEE BUCKS 95-111

SACRAMENTO KINGS – SAN ANTONIO SPURS 122-102

DETROIT PISTONS – NEW YORK KNICKS 92-95

CHARLOTTE HORNETS – DALLAS MAVERICKS 100-116