Pa James dhe Davis, Lakers kthehen dhe mposhtin Miami falë 21 të Russell Westbrook dhe 32 të Dennis Schröder.  Klay Thompson barazoi me trepikësjij me një sekondë të mbetur, por Detroit fitoi me rrahjen e sirenës së Saddiq Beut duke ndaluar Golden State.  Seria e fitoreve të Brooklyn përfundon në 12, e mundur në Çikago pavarësisht 44 pikë të Kevin Durant.  Toronto nënshkruan një rikthim të pamundur nga -21 me 3 minuta para përfundimit, por humbet në kohën shtesë përpara një triple dopie 30-21-10 nga Giannis Antetokounmpo.

Ja rezultatet e plota të natës:

CLEVELAND CAVALIERS-PHOENIX SUNS 90-88

ORLANDO MAGIC-OKC THUNDER 126-115

NEW YORK KNICKS-SAN ANTONIO SPURS 117-114

CHARLOTTE HORNETS-MEMPHIS GRIZZLIES 107-131

PHILADELPHIA 76ERS-INDIANA PACERS 129-126 k.sht.

TORONTO RAPTORS-MILWAUKEE BUCKS 101-104 k.sht.

MINNESOTA TIMBERWOLVES-PORTLAND TRAIL BLAZERS 113-106

NEW ORLEANS PELICANS-HOUSTON ROCKETS 119-108

NEW ORLEANS PELICANS-HOUSTON ROCKETS 119-108

SACRAMENTO KINGS-ATLANTA HAWKS 117-120

GOLDEN STATE WARRIORS-DETROIT PISTONS 119-122

LOS ANGELES LAKERS-MIAMI HEAT 112-109