Lakers gjejnë LeBron James dhe suksesin në ndeshjen kundër Pelicans, Filadelfia e drejtuar nga Embiid & Harden mposht Cavs, Denveri falë triples të Jokiç heq qafe Dallasin (37 pikë për Doncic). Janë 38 pikë të nënshkruar nga Tatum në suksesin e Celtics kundër Pistons, Mikal Bridges luan “Durant-si” dhe shënon 45 pikë vendimtare për Brooklyn kundër Miami, të gjitha të lehta për Nju Jorkun në Atlanta. San Antonio humbet ndeshjen e 14-të radhazi – rekord ekskluziviteti -, shtatë pikë nga Fontecchio në nokautin e Jazz në Memphis.

Ja rezultatet e plota të natës:

CHARLOTTE HORNETS-SAN ANTONIO SPURS 120-110

INDIANA PACERS-CHICAGO BULLS 117-113

PHILADELPHIA 76ERS-CLEVELAND CAVALIERS 118-112

ATLANTA HAWKS-NEW YORK KNICKS 101-122

BOSTON CELTICS-DETROIT PISTONS 127-109

BROOKLYN NETS-MIAMI HEAT 116-105

MEMPHIS GRIZZLIES-UTAH JAZZ 117-111

OKLAHOMA CITY THUNDER-HOUSTON ROCKETS 133-96

DENVER NUGGETS-DALLAS MAVERICKS 118-109

LOS ANGELES LAKERS-NEW ORLEANS PELICANS 120-102