Ja Morant shënon 28 nga 39 pikët e tij vetëm në çerekun e tretë dhe nënshkruan një triple double me të cilin mposht Lakers pa LeBron James. Giannis Antetokounmpo rikthehet dhe udhëheq Bucks në fitoren e 15 radhazi duke marrë vendin e parë në Lindje. Humbje të rënda për Mavs e Doncic dhe Irving (ko në shtëpi me Indiana) dhe Clippers (të mposhtur nga Minesota), ndërsa Golden State e përmbys nga -23 me Portland. San Antonio fiton sërish pas 16 humbjeve radhazi ndaj Jazz të Fontecchios.

Ja rezultatet e plota të natës:

  • ATLANTA HAWKS – WASHINGTON WIZARDS 115 – 119
  • BROOKLYN NETS – MILWAUKEE BUCKS 104 – 118
  • TORONTO RAPTORS – CHICAGO BULLS 104 – 98
  • MEMPHIS GRIZZLIES – LOS ANGELES LAKERS 121 – 109
  • HOUSTON ROCKETS – DENVER NUGGETS 112 – 133
  • OKC THUNDER – SACRAMENTO KINGS 117 – 123
  • DALLAS MAVERICKS – INDIANA PACERS 122 – 124
  • UTAH JAZZ – SAN ANTONIO SPURS 94 – 102
  • GOLDEN STATE WARRIORS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 123 – 105
  • A. CLIPPERS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 101 – 108