Milwaukee fiton ndeshjen e madhe të natës kundër Philadelphias, me Lakers që mundën Houston (40 pikë nga Davis dhe triple double nga James) duke konsoliduar vendin e 7-të në Perëndim dhe duke përfituar nga disfatat e rënda të Golden State dhe Minesota. Nju Jorku fiton dhe ka akses të drejtpërdrejtë në sezonin pasardhës, ndërsa Uashingtoni dhe Indiana gjithashtu mbeten jashtë play-in. Durant tërheq Phoenix kundër OKC, Irving shënon 41 por Dallas humbet në kohë shtesë në Atlanta.

Më poshtë rezultatet dhe pikat kryesore të 13 ndeshjeve të natës së NBA:

 • CHICAGO BULLS – MEMPHIS GRIZZLIES 128-107
 • MINNESOTA TIMBERWOLVES – PORTLAND TRAIL BLAZERS 105-107
 • CHARLOTTE HORNETS – TORONTO RAPTORS 108-128
 • BROOKLYN NETS – UTAH JAZZ 111-110
 • ATLANTA HAWKS – DALLAS MAVERICKS 132-130 k.sht.
 • NEW YORK KNICKS – WASHINGTON WIZARDS 118-109
 • ORLANDO MAGIC – DETROIT PISTONS 128-102
 • SACRAMENTO KINGS -S AN ANTONIO SPURS 134-142 k.sht.
 • OKLAHOMA CITY THUNDER – PHOENIX SUNS 118-128
 • MILWAUKEE BUCKS – PHILADELPHIA 76ERS 117-104
 • CLEVELAND CAVALIERS – INDIANA PACERS 115-105
 • HOUSTON ROCKETS – LOS ANGELES LAKERS 109-134
 • DENVER NUGGETS – GOLDEN STATE WARRIORS 112-110

RENDITJA: