Donovan Mitchell i papërmbajtshëm ​​kundër Lakers, i tronditur nga 43 pikët e tij që i japin Cleveland rekordin më të mirë në shtëpi në të gjithë NBA (11-1): Asgjë për të bërë për LeBron James, ish-autorin e madh të ditës me 21 pikë dhe 17 kërcime në një ndeshje në të cilën skuadra e Los Anxhelosit humbet Anthony Davis për shkak të gripit. Detroit ndizet në pjesën e dytë dhe mposht Miamin në shtëpi, Dallas i udhëhequr nga një Luka Doncic në triple double (22 pikë, 10 kërcime dhe 12 asistime) kalon Denverin.

Ja rezultatet e natës:

MIAMI HEAT – DETROIT PISTONS 96-116

CLEVELAND CAVALIERS – LOS ANGELES LAKERS 116-102

DENVER NUGGETS – DALLAS MAVERICKS 115-116