Nju Jorku fiton ndeshjen e nëntë radhazi duke kaluar Boston pas dy shtesave, të përforcuara nga 38 pikët e Quickley. Clippers rikthehen nga -16 në periudhën e katërt dhe mposhtën Memphisin (në ndeshjen e parë pa Morant), Milwaukee fillon të shënojë sërish fitore duke mposhtur Washingon me një triple double “të dyshimtë” nga Antetokounmpo. Si Magic të Bancheros  (kundër Portland) dhe Jazz të Fontecchios (kundër Oklahoma City) humbasin, Haliburton vendimtar në fitoren e Indianës ndaj Çikagos.

Ja rezultatet e natës:

  • DALLAS MAVERICKS – PHOENIX SUNS 126-130
  • LOS ANGELES LAKERS – GOLDEN STATE WARRIORS 113-105
  • CHICAGO BULLS – INDIANA PACERS 122-125
  • BROOKLYN NETS – CHARLOTTE HORNETS 102-86
  • ORLANDO MAGIC – PORTLAND TRAIL BLAZERS 119-122
  • HOUSTON ROCKETS – SAN ANTONIO SPURS 142-110
  • OKLAHOMA CITY THUNDER – UTAH JAZZ 129-119
  • WASHINGTON WIZARDS – MILWAUKEE BUCKS 111-117
  • NEW YORK KNICKS – BOSTON CELTICS 129-131 pas 2 k.sht
  • L.A. CLIPPERS – MEMPHIS GRIZZLIES 135-129