Në Zyrih u dhanë çmimet e FIFA-s.  Lewandowski fiton si futbollisti më i mirë. Klopp zgjodhet trajneri më i mirë dhe Neuer portieri më i mirë. Çmimi Puskas për golin më të bukur e mori e Son me Tottenham.

Në 11 më të mirët e vitit janë gjithashtu Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi.

Ja detajet:

Lojtari më  i mirë : ROBERT LEWANDOWSKI (Bayern Mynih, Poloni)

Traineri më i mirë:  JURGEN KLOPP (Liverpool)

Portieri më i mirë: MANUEL NEUER (Bayern Mynih, Gjermani)

Çmimi PUSKAS (Goli më i bukur i vitit): HEUNG MIN SON (Tottenham-Burnley, Premier League)

FORMACIONI MË I MIRË:

Alisson

Alexander-Arnold, Sergio Ramos, Van Dijk, Alphonso Davies

De Bruyne, Thiago Alcantara, Kimmich

Messi, Lewandowski, Cristiano Ronaldo