Icardi dhe Angelino lejojnë që Galatasaray të sjellë kualifikimin në shtëpi për grupet e Champions League me një sukses 2-1 ndaj Moldes. Braga do të marrë pjesë edhe në evenimentin më të rëndësishëm evropian të klubit, i cili pas suksesit të ndeshjes së parë mund Panathinaikos edhe në Athinë falë golit të Bruma. Pa histori Young Boys-Maccabi Haifa, zviceranët mbizotërojnë 3-0.

Ja rezultatet e plota të së martës:

GALATASARAY – MOLDE 2-1 (vajtja 3-2)

7′ pen. Icardi (G), 66′ Hestad (M), 93′ Angelino (G)

GALATASARAY (4-2-3-1): Muslera; Boey, Nelsson, Bardakci, Angelino; Demirbay (90′ Kutlu), Torreira; Tete (80’ Bakambu), Mertens (72’ Ayhan), Akturkoglu (72’ B. Ylmaz); Icardi. Tr Buruk

MOLDE (3-5-2): Karlstrom; Haugan, Bjornbak, Ellingsen; Knudtzon (22′ Lovik, 85′ Grodem), Kaasa (21′ Hestad), Mannsverk, Breivik (76′ Eriksen), K. Haugen; Brynhildsen, Eikrem (76′ Berisha). Tr. Moe

PANATHINAIKOS – BRAGA 0-1 (vajtja 1-2)

83′ Bruma

PANATHINAIKOS (4-2-3-1): Brignoli; Vagiannidis, Jedvaj (43′ Schenkeveld), Magnusson, Juankar; Vilhena, Perez (78′ Cerin); Palacios (62′ Cantalapiedra), Bernard (77′ Djuricic), Mancini; Ioannidis (62′ Sporar). Tr Jovanovic

BRAGA (4-2-3-1): Magalhaes; Gomez, Fonte, Niakate (49′ Saatci), Marin; A. Horta (65′ Pizzi), Carvalho; Fernandes (65′ Martinez), R. Horta, Bruma (87′ Oliveira); Ruiz (88′ Banza). Tr.  Jorge

YOUNG BOYS – MACCABI HAIFA 3-0 (vajtja. 0-0)

24′ Itten, 28′ aut. Seck, 47′ Ugrinic

YOUNG BOYS (4-3-3): Racioppi; Janko (83′ Blum), Benito, Camara, Persson; Ugrinic (83′ Males), Lauper, Imeri (70′ Monteiro); Itten (69′ Ganvoula), Rieder (74′ Lakomy), Elia. Tr. Wicky

MACCABI HAIFA (4-3-3): Nitzan; Sundgren, Seck, Goldberg, Hazizia; Chery (69′ Refaelov), Mohamed, Jaber (69′ Simic); Khalaili (55′ Saba), Pierrot (55′ Podgoreanu), David (76′ Shuranov). Tr. Dego