Plotësohet fotografia e të kualifikuarve në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve të radhës. PSV Eindhoven kalon dhe kafshon nga Rangers i mundur 5-1 në Holandë. Antwerp fiton edhe në Athinë dhe eliminon AEK-un. Lavdi edhe për Kopenhagen, e cila falë barazimit 1-1 në shtëpi me Rakow (të mundur 1-0 në ndeshjen e parë), kualifikohet në fazën e grupeve. Shorti i grupeve të enjten në orën 18:00.

AEK ATHINE – ANVERSA 1-2 (vajtja 0-1)
73′ Kerk (AN), 90′ Araujo (AE), 95′ Balikwisha (AN)

COPENHAGEN – RAKOW 1-1 (vajtja 1-0)
35′ Vavro (C), 88′ Zwolinski (R)

PSV EINDHOVEN – RANGERS 5-1 (vajtja 2-2)
35′ e 54′ Saibari (P), 65′ Tavernier (R), 66′ De Jong (P), 78′ Veerman (P), 81′ aut. Goldson (P)