Asgjë për të bërë për Arsenalin, djemtë e Artetës rezultuan të pasuksesshëm në derbin e Londrës kundër Fulhamit: dy golat e Saka dhe Nketiah në harkun e tre minutave ishin të kota, goli i barazimit të Palhinhas ishte vendimtar tre minuta nga fundi i kohës. Nga ana tjetër, Manchester United fiton, Djajtë e Kuq pasi pësuan dy gola nga Nottingham arritën të përmbysin ndeshjen.

Ja rezultatet në detaje:

Bournemouth – Tottenham 0-2:
J. Maddison 17′, D. Kulusevski 63′

Arsenal – Fulham 2-2:
B. Saka 70′ (pen), E. Nketiah 72′ / Andreas Pereira 1′, João Palhinha 87′

Brentford – Crystal Palace 1-1:
K. Schade 18′ / J. Andersen 76′

Everton – Wolverhampton 0-1:
S. Kalajdzic 87′

Manchester United – Nottingham 3-2:
C. Eriksen 17′, Casemiro 52′, Bruno Fernandes 76′ (pen) / T. Awoniyi 2′, W. Boly 4′